Zaloguj się

Sztuka łączenia biznesów

Biznes
Autor
redakcja
redakcja
Ulica
redakcja@hubway.com
Data publikacji 2023-05-05
Na The Birb Nest – czyli na jednym z najpopularniejszych kanałów YT zajmujących się rynkiem kryptowalutowym CEO HUBburger.com Maciej Sagal rozmawiał z Adrianem Zduńczykiem między innymi o możliwościach, jakie daje połączenie branży konopnej z kryptowalutami.
Autor
redakcja
redakcja
Ulica
redakcja@hubway.com
Data publikacji 2023-05-05
Sztuka łączenia biznesów
mat prasowe

Adrian Zduńczyk: Jaką macie odpowiedź na zapotrzebowanie branży konopnej?

Maciej Sagal: Stworzyliśmy rozwiązanie, cały równoległy ekosystem dla branży konopnej, który pozwoli skonsolidować branżę w jednym miejscu na świecie. Ekosystem, dlatego że zawiera się w nim dużo ważnych i potrzebnych rozwiązań wynikających z potrzeby rozwiązania problemów, na jakie wciąż napotyka się szybko rozwijająca się branża konopna. Chcemy też aby wspomagały nas w tych działaniach rozwiązania oparte na blockchainach.

Adrian Zduńczyk: A czym wyróżnia się wasz pomysł od tego co już istnieje na rynku?

Maciej Sagal:  Przede wszystkim nasza propozycja jest realizowana w formule all in one -  rozwiązanie zarówno dla kupujących jak i sprzedających offline i online. Oparte również na web3 oraz tradycyjnych rozwiązaniach. Nie jesteśmy typowym projektem krypto, jesteśmy przyszłościowym rozwiązaniem dla branży konopnej. To że z sukcesem realizujemy cele, daje nam duże zaufanie w branży. A nasza ustawa konopna została uznana według statista.com jako najlepsza na świecie

Adrian Zduńczyk: Opowiedz cos więcej o projekcie HUBburger, jakie szanse daje dla branży?

Maciej Sagal: Przede wszystkim mocne partnerstwa przekładające się od razu na wyniki finansowe. Nasi partnerzy mogą, dzięki naszej współpracy z Circle K, dystrybuować swoje produkty konopne w sieci vendingowej HUBburger na stacjach paliw Circle K.

Adrian Zduńczyk: Jak udało się dograć tak mocnego deala z Circle K, przecież to światowy koncern, a Wy jesteście stosunkowo młodym projektem?

Maciej Sagal: Młodym projektem, który jednak od dawna jest w tej branży i to My jesteśmy w niej ekspertami. Często jesteśmy w mediach a jeszcze częściej udzielamy porad firmom, które chcą wejść do branży konopnej oraz mieć dodatkowe zabezpieczenie prawne. Brakuje odpowiednich specjalistów w tej dziedzinie, więc wiedza i możliwość weryfikacji produktów jest bezcenna. Nasz projekt HUBburger, jako całość, przekonuje coraz więcej firm właśnie tym, że to my bierzemy na siebie ryzyko oceny prawnej, legalności oraz dywersyfikowania asortymentu dostępnego później w sieciach sprzedaży. Dla nas to dobre rozwiązanie, ponieważ od początku wspieramy obie strony biznesu i spełniamy nasze przeznaczenie jakim jest HUB konopny, stąd też nazwa HUBburger.

Zauważyliśmy też, że w ostatnich latach wraz z rozwojem branży konopnej, coraz trudniej zweryfikować, co jest wiarygodne a co nie. Na HUBburger.com można weryfikować i odsiewać prawdę od fałszu, a to jest dobre zarówno dla konsumentów jak i sprzedających. Taką pozycję ekspertów doceniają nasi partnerzy, którzy chętnie korzystają z porad, wiedząc że zmniejszają ryzyko w tej nowej ale jeszcze nie do końca jasnej dla wszystkich branży.

Adrian Zduńczyk: Jakich macie jeszcze partnerów w HUBburger?

Maciej Sagal: Mascotte, to jest również duży i ważny partner, z którym wiążemy naszą przyszłość.  Chcemy wraz Mascotte budować większą świadomość użytkowników oraz pokazywać atrakcyjne rozwiązania. Nie zapominajmy też o naszych mniejszych partnerach, dla których powstał HUBburger, a są to świetne projekty radzące sobie w branży ale nie mające na tyle siły przebicia, żeby zaistnieć w szerszej skali. Łącząc wiele projektów pod jednym parasolem i naszymi możliwościami, pokazujemy każdemu jak świetnym i potrzebnym rozwiązaniem jest HUBburger.

Adrian Zduńczyk: Czy na horyzoncie macie jakieś kolejne spektakularne partnerstwa i nowatorskie projekty?

Maciej Sagal: Na pewno będziemy otwierali wraz z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu podyplomowy kierunek studiów konopnych. Będzie to pierwszy taki oficjalny kierunek w Europie, a prawdopodobnie i na świecie. Książka napisana przez Tomka Różańskiego i wydana również w ramach HUBburger, będzie podręcznikiem na tych studiach. To my kształtujemy zakres wiedzy przy współudziale wielu wybitnych naukowców światowego formatu, a to pozwoli jeszcze szerzej wejść branży konopnej w sferę nauki.

Adrian Zduńczyk: Jak wyglądają wasze plany rozwoju platformy HUBburger?

Maciej Sagal: Na HUBburger.com mamy zaimplementowanych 31 języków, co pozwala nam już teraz na pokrycie więcej niż polowy świata w ojczystych językach. Mamy globalne doświadczenie w handlu i polityce, jestem od ponad 20 lat obecny na arenie międzynarodowej i dobrze się czuje w skalowaniu biznesów. Jestem dobrej myśli ponieważ przy przygotowaniu HUBburgera dobrze analizowaliśmy potrzeby rynku a niesprzyjające warunki sprzyjają naszemu rozwojowi, ponieważ nie ma alternatywy na światowym rynku. Jesteśmy dobrze przygotowani do tego kroku. Przy naszej dalszej ekspansji na światowe rynki bardzo ważną role będą odgrywały też nasze tokeny i NFT, które będą zastępowały FIATy. Sam token będzie emitowany za 14 miesięcy.

Adrian Zduńczyk: Dlaczego chcecie czekać aż 14 miesięcy aż wypuścicie swoje tokeny?

Maciej Sagal: Tak jak wspomniałem jesteśmy młodym projektem i zdecydowaliśmy się na fundraising poprzez NFT ze względu na duży szacunek dla naszych inwestorów i społeczności która chce brać udział w naszym projekcie. Token wypuszczony w tak wczesnej fazie to nic poza obietnicą z czysto spekulacyjną wartością, na której można zarobić ale też ryzyko straty jest ogromne. Naszym zdaniem wypuszczenie tokenów, które nie mają realnego zastosowania nie ma pokrycia w wartości, a co za tym idzie jest to wynik tylko dobrego marketingu, który niekoniecznie będzie przekładał się na długofalowe wartości.

Adrian Zduńczyk: Skąd zatem środki na Wasz projekt, bo wydaje się, że jest on bardzo zaawansowany i duży. Ma wiele wątków i niektóre z nich, już na tak wczesnym etapie, wydają się bardzo dynamicznie rozwijać.

Maciej Sagal: Do teraz w większości sfinansowaliśmy ten projekt wspólnie z Liroyem, korzystając z możliwości jakie daje nam nasze zaplecze technologiczne. Od wielu lat mamy dobrze funkcjonujący software house KingAPP, który właśnie po to powstał, aby tworzyć marketplace’y dedykowane dla branży. Uważam, że tylko specjalistyczne usługi mają szanse zawojować świat i pozwalają stać się liderem danej branży. Jeśli robisz „wszystko” tak jak wiele marketplace’ów, to nie masz niszy, nie masz czegoś, co by pozwoliło Ci się wyróżnić i wybić na szczyt. Jakiś czas temu, mimo trudnego momentu na rynku dla NFT zaczęliśmy sprzedawać nasze NFT w formule presale, wszystkie te zebrane środki pozwalają nam na realizację naszych celów i pokazują, że jesteśmy na dobrej drodze.

Adrian Zduńczyk: Dlaczego w takim razie NFT i czym się różni wasza zbiórka od innych?

Maciej Sagal: Naszym zdaniem jesteśmy w stanie w naszym biznesie realnie odzwierciedlać jego wartość w naszych NFT. Uważamy, że będziemy pionierami w praktycznym zastosowaniu tej technologii. Przykładem może być tu NFT odnoszące się do wartości automatu - Vending Machine. Skonstruowaliśmy nawet odpowiednią tokenomie pod franczyzę takiego automatu co również wyróżnia nas zarówno na rynku blockchain jak i tym konopnym.

Adrian Zduńczyk: A co ty osobiście myślisz o rynku NFT i szansach z nim związanych?

Maciej Sagal: Osobiście lubię sztukę i NFT, ale u nas skojarzenie tych dwóch opcji w jednym projekcie nie jest jedynym powiązaniem. Dla nas NFT jest kluczem do sejfu, kluczem do wielu użyteczności materialnych i intelektualnych. NFT traktujemy jako cyfrowy pakiet korzyści dla naszych inwestorów zabezpieczający im dużo możliwości rozwoju wraz z rozwojem naszym i naszego projektu.

Adrian Zduńczyk: Czy nie jest za późno, żeby wejść w ten rynek?  

Maciej Sagal: Branża znajduje się w wyśmienitym momencie, jest wzrastająca akceptacja i powoli ruszają coraz bardziej przyjazne regulacje, my chcemy być liderem na rynku ale nie zabierając niczego nikomu, a dają wiele możliwości w zamian za adekwatna opłatę. HUBburger jest jedynym na świecie rozwiązaniem, a dowiezienie tak dużych tematów - które już omawialiśmy - w tak wczesnej fazie projektu pokazuje, że naprawdę mamy olbrzymi potencjał realizacji kolejnych wyzwań. Oczywiście, że mogą zdarzyć się problemy po drodze na szczyt, ale jestem pewien, że możemy im stawić czoło i dopniemy swego. Mamy w końcu świetny zespól specjalistów, z którym osiągniemy założone cele.  

Adrian Zduńczyk: Jakie więc konkretnie korzyści mają kupujący wasze NFT i jak można wasze działania skalować na inne firmy w branży?

Maciej Sagal: Zacznijmy od skalowania – bo dla nas to bardzo dobre określenie, ponieważ jako HUB chcemy promować wszystkie firmy z branży konopnej oraz zapewnić im technologiczne rozwiązania oparte na oprogramowaniu napisanym specjalnie dla branży konopnej, w którym adaptujemy również rozwiązania oparte na web3. I tu wychodzimy bardzo szeroko poza tokeny i klasyczne NFT.

Adrian Zduńczyk: Co jest największym wyróżnikiem w waszych NFT Seed?

Maciej Sagal:  Airdrop tokenów utility 3.150.000

Adrian Zduńczyk: Ok, ale jest wiele projektów które dają tokeny…

Maciej Sagal:  Tak, ale nikt z nich nie wymienia ich później na akcje firmy i tu zaczyna się nasza bardzo zaawansowana tokenomia

Adrian Zduńczyk: Ciekawe, czyli w NFT masz od razu tokeny które wypuścicie za 14 miesięcy?

Maciej Sagal:  Tak, i wszystkie Tokeny Utility będzie można wymieniać na Tokeny Security, a te będą akcjami naszej firmy. A to oznacza, że kupując NFT Seed, będziesz mógł czerpać korzyści wynikające z prawa do akcji. Od początku będziesz zarabiał z nami na edukacji, reklamach, maszynach oraz medycznej marihuanie, która planujemy uprawiać.

Adrian Zduńczyk: Teraz rozumiem, dlaczego to jest tak rozłożone w czasie

Maciej Sagal: Wszystko idzie zgodnie z prawem i mamy kilka etapów rozwoju w naszej firmie. Pierwszy jest niezmiernie ważny aby już przyspieszyć skalowanie. Oczywiście airdrop to tylko lub aż jedna z wielu korzyści. Następną będzie dostęp do naszego Cannabis Launchpada, gdzie będziemy weryfikować wstępnie zgłaszane projekty biznesowe. Myślę, że branża jest na tyle skomplikowana, że ciężko jest inwestorom do końca zrozumieć projekty, które opierają się o nowe i wciąż zmieniające się rozwiązania legislacyjne. A w dodatku wymagają dużego wsparcia merytorycznego, i tu znów wracamy do naszej misji edukacyjnej, która jest przecież częścią naszego biznesu.

Adrian Zduńczyk: W takim razie może powiedz nam teraz jak właśnie edukacja ma się do waszych NFT?

Maciej Sagal: Na edukacji będziemy zarabiać już niebawem tak jak wspominałem startują podyplomowe studia konopne, w których spółka-córka HUBburgera ma udziały jako współtwórca z podmiotem zależnym w 100% od Uniwersytetu Przyrodniczego. Studia to tylko jeden z działów, które mamy w naszym HUBedu, gdzie planujemy organizację kursów i szkoleń z dziedzin takich jak crypto, cannabis i business. W kwietniu podpisaliśmy odpowiednie dokumenty i jesteśmy certyfikowaną jednostką szkoleniową TÜV a to oznacza, że pod względem jakości oraz bezpieczeństwa spełniamy wysokie standardy.

Adrian Zduńczyk: Znam TÜV głównie z branży samochodowej ale też w innych branżach się pojawia. co ma TÜV do cannabis?

Maciej Sagal:  TÜV pozwala nam szkolić i zapewnia niezależne egzaminy, dzięki którym kursanci po zaliczeniu naszych kursów będą mogli posługiwać się wartościowymi certyfikatami jednej z największych niezależnych korporacji na świecie. I tutaj znów jesteśmy pionierami w tej dziedzinie. Dzięki wdrożonym ISO 9001 : 2015, wpisaniu nas do bazy jednostek szkoleniowych oraz TÜV, możemy realizować szkolenia dotowane do 80% ze środków wspierających. Dzięki świadectwu TÜV w naszym biznesie, przełamujemy konopne stereotypy i mamy argumenty, dlaczego jesteśmy tak mocni i wiarygodni w tym co mówimy. Już teraz w niespełna 4 miesiące zaufały nam 4 światowe instytucje i korporacje, a to dopiero początek. Posiadając NFT Seed będziesz miał dostęp, do niektórych kursów exclusive za darmo lub co najmniej ze zniżką. Ostatnio mieliśmy kupującego, który skorzystał z opcji kupienia NFT Seed i od razu chciał skorzystać z pierwszeństwa w negocjacji przystąpienia do zakupów maszyn vendingowych. Oczywiście, każdy kto jest z nami ma pierwszeństwo, wynagradzamy lojalność od początku.

Adrian Zduńczyk: Tyle się mówi o odzwierciedleniu wartości w kontrakcie ERC 721. Jak Wy realnie oddaje wartość swoimi NFT w realnym życiu?

Maciej Sagal: Na przykład opracowaliśmy model franczyzowy w NFT - możesz kupić NFT Buy i czerpać korzyści z naszego modelu dystrybucji. Nasze maszyny zrzeszają wielu sprzedawców i mamy ich już prawie 50 w Polsce, głównie na stacjach Circle K. Dla każdego “NFT Buy”, które wyjdzie za 3-4 miesiące, dokonywana jest wypłata pasywnego dochodu poprzez tokeny $HBR lub FIAT. Model ten jest dobrze zorganizowany, ponieważ nieważne, gdzie stanie Twoja maszyna, to i tak masz prawo do czerpania z puli średniej ważonej. Co oznacza zmniejszenie ryzyka, że akurat Twoja maszyna będzie sprzedawała mniej. Tworząc taką zdywersyfikowaną sieć dystrybucji jesteśmy bardzo mocno umocowani w realnym biznesie, który jest częścią HUBburgera. Nie musisz mieć NFT Buy, aby czerpać korzyści z maszyn, jeśli masz NFT Seed i planujesz długoterminowo, to dzięki tokenom wymiennym na akcje firmy możesz śmiało wiedzieć, że zyski będą czerpane z każdej działalności HUBburgera, również tej której na dziś nie mamy w planach.

Adrian Zduńczyk: Czym wyróżnia się pierwsza kolekcja NFT na tle kolejnych?  

Maciej Sagal:  Możliwealokacje w przyszłe kolekcje NFT, znów tutaj mamy bardzo mocno rozwiniętą tokenomie, która wynagradza pierwszych NFT holderów i daje  im możliwości oceny oraz alokacji w następne kolekcje. Np NFT Seed kosztuje 5000$ a do NFT Legalize możesz ale nie musisz dokupić za 1,2x wartości Seeda NFT Legalize, co daje kwotę 6000$ na następną gwarantowana alokacje. Każdy z Was umie liczyć i wie, że w takim razie na jednego NFT Seed przypada 10 NFT Legalize. Jeśli każdy, kto ma Seed, kupi swoje gwarantowane Legalize nie zostanie nic dla kupujących spoza Seed holderów. Bardzo ciekawym NFT będzie NFT Heal, który będzie odzwierciedlał 1 metr kwadratowy uprawy - żeby móc go kupić trzeba będzie mieć kombo z NFT Seed i NFT Legalize. Wtedy są największe szanse aby posiadać metr uprawy marihuany z THC, i to w pełni legalnych dostarczanych do aptek produktów. Mamy tego o wiele więcej i zapraszam do zapoznania się z naszym Whitepaper.


Adrian Zduńczyk: A myślicie o takim rozwiązaniu, żeby NFT dawało na przykład możliwość udziału w specjalnych eventach tylko dla posiadaczy NFT Seed? Mam taką funkcjonalność choćby w Bored Ape Club

Maciej Sagal:  Mamy coś takiego u nas, w naszej branży najważniejsze jest community i będziemy coraz więcej i szerzej te zalety promować. Na chwilę obecnę jeszcze nie wymintowalismy NFT a już pierwsi holderzy mieli okazje gościć na festiwalu jako VIP, w lożach z gwiazdami polskiego show biznesu. I to całkowicie bezpłatnie. Tutaj wartość NFT będzie rosła, bo im bardziej będziemy się rozwijać, tym większe zapotrzebowanie będzie na wartości płynące właśnie z dodatkowych networkingów etc.

Adrian Zduńczyk: Czym jeszcze nas zaskoczysz, bo już teraz widzę ogromny potencjał w projekcie i tej bardzo przemyślanej tokenomii

Maciej Sagal:  Dla naszych NFT holderów przewidujemy też specjalny panel w systemie, który będzie tylko dla nich, aby mogli korzystać ze zniżek na produkty i usługi, a także żeby mogli  korzystać z prawa pierwszeństwa oraz wielu ekskluzywnych możliwości wpływania na nasz projekt. Przewidujemy też, że po sprzedaży NFT Seed jeden z holderow akcji zostanie wybrany na członka rady nadzorczej, żeby był ze strony kupujących i inwestorów ktoś kto nas będzie wspierał i dbał również o interesy akcjonariuszy. Zapewne zbudujemy tutaj świetne DAO. Dzięki technologii blockchain oddamy w ręce akcjonariuszy do 20% naszej firmy, to czyni nas pierwszym projektem realnego biznesu wchodzącego tak głęboko w krypto.


Adrian Zduńczyk: Czy chciałbyś jakoś podsumować naszą rozmowę?

Maciej Sagal:  Kupujcie nasze NFT i korzystajcie z szansy wejścia w branżę konopna! Większość transakcji będzie odbywała się na HUBburger.com, a co za tym idzie będziemy z każdej z nich wspólnie czerpać korzyści – dlatego nie możecie przegapić okazji, aby stać się częścią naszego biznesu.

Wywiad możecie także zobaczyć i posłuchać na kanale The Birb Nest, gdzie znajdziecie również rozmowę z Liroyem

Sztuka łączenia biznesów
hubburger.com

Jeśli uważasz, że to ciekawy artykuł, to będzie mi miło jak podzielisz się nim z innymi.

Pozdrawiam

redakcja
redakcja
Ulica
tagi

Komentarze

Najnowsze

Medytacja i technologia
Zdrowie
Autor
Maja Wirowska
Maja Wirowska
Ulica
redakcja@huburger.com
Data publikacji 2023-05-09
Medytacja i praca z własnym umysłem jest starodawną praktyką, która ma tysiącletnie korzenie w wielu kulturach i tradycjach. 
Sztuka łączenia biznesów
Biznes
Autor
redakcja
redakcja
Ulica
redakcja@hubway.com
Data publikacji 2023-05-05
CEO HUBburger.com Maciej Sagal  w rozmowie z kanałem The Birb Nest
Strefa Konopna i Gwiazdy na Rap Stacji
Autor
redakcja
redakcja
Ulica
redakcja@hubway.com
Data publikacji 2023-05-02
Sezon festiwalowy widać już za rogiem, ale na tym wydarzeniu oprócz emocji z występami gwiazd polskiego hip-hopu – będziecie mogli też skorzystać z atrakcji w specjalnej strefie konopnej HUBburger.com

top3

Hemp meat czyli „zielone” mięsko
Ekologia
Autor
Monika Sobczak
Monika Sobczak
Ulica
Data publikacji 2023-02-10
3 proste przepisy na regeneracyjny shake z białkiem z konopi.
Zdrowie
Autor
Justyna Moraczewska
Justyna Moraczewska
Ulica
Data publikacji 2023-02-10
ChatGPT o medycznej marihuanie
Future
Autor
Maja Wirowska
Maja Wirowska
Ulica
Data publikacji 2023-02-14
Zapytałam ChatGPT o medyczną marihuanę
Dieta bezmięsna pogłębia depresję!
Zdrowie
Autor
admins
Hanna Wolska
UlicaTadeusza Tylewskiego 44
80-169Gdansk
Polska
Data publikacji 2023-01-10
Nowe badania nie pozostawiają wątpliwości
Senolityki - poznaj suplementy przyszłością
Future
Autor
admins
Hanna Wolska
UlicaTadeusza Tylewskiego 44
80-169Gdansk
Polska
Data publikacji 2023-01-09
Eko lifestyle?  Czyli...
Ekologia
Autor
admins
Hanna Wolska
UlicaTadeusza Tylewskiego 44
80-169Gdansk
Polska
Data publikacji 2023-01-09

Polecamy

NFT branży konopnej
Biznes
Autor
redakcja
redakcja
Ulica
redakcja@hubway.com
Data publikacji 2023-05-10
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o NFT HUBburger.com ale nie było okazji się zapytać – więc zrobiliśmy to my, a odpowiedział nam na pytania CEO projektu Maciej Sagal.
Medytacja i technologia
Zdrowie
Autor
Maja Wirowska
Maja Wirowska
Ulica
redakcja@huburger.com
Data publikacji 2023-05-09
Medytacja i praca z własnym umysłem jest starodawną praktyką, która ma tysiącletnie korzenie w wielu kulturach i tradycjach. Każdy z nas powinien znaleźć na nią przestrzeń w swoim życiu ze względu na jej prozdrowotne właściwości. Z drugiej strony nie każdy chce, bądź ma czas, na podążanie ścieżką duchowego rozwoju.
Strefa Konopna i Gwiazdy na Rap Stacji
Aktualności
Autor
redakcja
redakcja
Ulica
redakcja@hubway.com
Data publikacji 2023-05-02

Sezon festiwalowy widać już za rogiem, ale na tym wydarzeniu oprócz emocji z występami gwiazd polskiego hip-hopu – będziecie mogli też skorzystać z atrakcji w specjalnej strefie konopnej HUBburger.com

 Lifestyle w naturze czyli o nas
Aktualności
Autor
redakcja
redakcja
Ulica
redakcja@hubway.com
Data publikacji 2023-04-24

Hubway to nowy głos społeczności skupionej wokół marki HUBburger, w której wolność wyrażania i promowania naturalnego i odpowiedzialnego sposobu życia jest osadzona w DNA.

PLATFORMA
SZKOLENIOWA

Co możesz zrobić, aby robić to lepiej?

Strona główna

Podcast

Autor
redakcja
redakcja
Ulica
redakcja@hubway.com
Data publikacji 2023-02-17
Wybraliśmy dla Was najciekawsze naszym zdaniem odcinki podcastów dotyczących tematyki konopnej, ale nie tylko. Rezerwujemy tu też miejsce na naszą produkcję audio, która powoli kiełkuje w naszej redakcji.
Strona główna
Strona główna

Znajdź swoje CBD